Czy smacznej kawy możemy napić się tylko w dobrej kawiarni? Nie. Dziś, nie jesteśmy już skazani na kupno mielonej kawy lub rozpuszczalnej, niewiadomego pochodzenia. Dziś, możemy nabyć palone ziarna, które zmielimy i następnie wygodnie zaparzymy we własnym ekspresie. Ekspresie, który przygotuje kawę tak jak lubimy i tak jak chcemy, aromatyczną o odpowiednim natężeniu i smaku, doskonałą pod każdą postacią.

 

Dobry ekspres retro do kawy, to ekspres który będzie odpowiadał indywidualnemu zapotrzebowaniu pod każdym względem. Dla jednych musi być to urządzenie wszechstronne i niezwykle funkcjonalne, dla innych natomiast proste umożliwiające szybkie zaparzenie dobrej kawy.

 

LOFRA | Ekspres do kawy – przede wszystkim funkcjonalny

 

Dobry ekspres do kawy musi być funkcjonalny. Zarówno nowoczesne ekspresy jak i ekspres retro naszpikowane są dziś jak większość sprzętu AGD profesjonalną elektroniką. Jest to korzystne dla nas – odbiorców, którzy mogą cieszyć się kawą, która idealnie pasuje do naszych upodobań. Tym samym, ekspres retro, prócz tego aby pasował i komponował się doskonale w kuchni w stylu retro lub klasycznej, powinien być także bardzo funkcjonalny. Dobre ekspresy umożliwiają:

  • samodzielne mielenie ziaren kawy, dzięki czemu kawa jest świeża, a my mamy pewność, jaką kawę pijemy,
  • efektywne wykorzystanie możliwości jakie daje parzenie kawy samodzielnie mielonej jak i zakupionego, gotowego produktu już w sklepie,
  • parzenie kawy o specyficznym smaku, jak kawa cappuccino, latte macchiato i tym podobne,
  • podgrzewanie już zaparzonej kawy,
  • parzenie ulubionej kawy, czyli zapamiętanie ustawień i łatwe przywracanie ich w razie potrzeby.

 

Funkcjonalny ekspres to pojęcie stosunkowo względne, bowiem jest to ekspres, który będzie odpowiadał naszym, indywidualnym potrzebom. Warto, aby ekspres odpowiadał potrzebom wszystkich domowników, co oczywiście nie jest łatwe do osiągnięcia.

 

LOFRA | Ekspres zabudowany czy nie – wady i zalety

 

Ekspres do kawy jest urządzeniem względnie nowym i nowoczesnym, który trudno jest wkomponować w klasyczną czy też w retro kuchnię. Niemniej jednak, firma Lofra od lat produkuje wysokiej klasy ekspresy retro, idealnie komponujące się w kuchniach w stylu retro właśnie.

 

Ekspres do kawy można zabudować jak również można go ustawić bezpośrednio na blacie. Istnieją jednak rozwiązania pośrednie, są nimi specjalne szafki, gdzie właśnie montuje się zwykłe, wolnostojące ekspresy, jednak na specjalnym, wysuwanym koszyku, tak aby wygodnie ukryć go przed wzrokiem, a żeby był w pełni funkcjonalny jak ekspres wolnostojący.

 

Zaletą ekspresu zabudowanego jest z całą pewnością to, że jest on dyskretny. Z powodzeniem może być więc stosowany w kuchniach retro czy klasycznych. Wadą, jest to, że ekspres zabudowany jest nieco droższy i trudniej znaleźć taki, aby był wygodny w zabudowie i jednocześnie odpowiednio pasował funkcjonalnością.

 

Ekspresy retro wolnostojące są znacznie bardziej funkcjonalne, większe urządzenie, umożliwia zmieszczenie większej ilości funkcji. Dodatkowo, ekspresy wolnostojące są jednak nieco tańsze, od ich zabudowanych odpowiedników, co przy całościowych kosztach kuchni jest jednak znaczącą oszczędnością.