Nowoczesne kolorowe lodówki, lodówki side by side, french door i multidoor, to urządzenia, które oferują coraz to nowsze rozwiązania, dzięki którym nie tylko takie urządzenie działa lepiej, bardziej ekonomicznie, czy też jest bardziej funkcjonalne. Przede wszystkim nowoczesne technologie w lodówkach umożliwiają łatwiejsze i dłuższe przechowywanie żywności, bez wpływu na jej stan czy smak.

 

Jedną z ciekawszych technologii jest technologia harvest fresh, która imitując światło słoneczne, sprawia, że owoce i warzywa zachowują świeżość zdecydowanie dłużej. Tego typu technologii jest zdecydowanie coraz więcej.

 

LOFRA | Precyzyjna regulacja temperatury i obieg powietrza

 

Nie jest to najnowsze rozwiązanie, ale od lat producenci lodówek nad nim pracują. Mowa o precyzyjnie regulowanej temperaturze. Dzisiejsza technologia pozwala nie tylko regulować temperaturę wewnątrz lodówki, ale precyzyjnie wysterować ją bezpośrednio na każdym piętrze czy też w każdej jej komorze. Jest to nie tylko bardzo wygodne i umożliwia schładzanie na przykład napojów do określonej temperatury, ale przede wszystkim ma to ogromny wpływ na wydłużenie czasu przechowywania produktów. W takim przypadku marnuje się zdecydowanie mniej jedzenia w skali zarówno lokalnej jak i globalnej.

 

Ważny w lodówkach jest również obieg powietrza, który zapewnia dłuższą świeżość produktów i eliminuje brzydki zapach. Odpowiednia wentylacja jest ważna, także z powodu zachowania właściwej wilgotności powietrza, która kontrolowana jest przez naszpikowane technicznie czujniki.

 

LOFRA | Harvest fresh oraz inne nowoczesne rozwiązania

 

Współczesne lodówki naszpikowane są nowoczesną elektroniką. Najczęściej technologia ta pozwala na:

  • efektywne zarządzanie energią, dzięki czemu lodówka jest bardziej energooszczędna,
  • zarządzanie temperaturą wewnątrz urządzenia, dzięki czemu odpowiednie rozstawienie produktów wydłuża ich przydatność do spożycia,
  • zarządzanie poziomem wilgotności powietrza oraz jego wymianą,
  • zarządzanie światłem oraz imitacją światła słonecznego - jest to nowość, która ma istotny wpływ na świeżość warzyw oraz owoców.

 

Harvest fresh to nie jedyne rozwiązanie. Prawie każda firma, która produkuje lodówki kolorowe czy też inny typ lodówek, inwestuje ogrom środków po to, aby ich sprzęt udostępniał swoim klientom najnowsze technologie. Wielu użytkowników zwraca dziś dużo większą uwagę na poszerzone możliwości kolorowych lodówek, niż na ich wygląd czy też powierzchnię użytkową. Nie ma się co dziwić, dłuższe przechowywanie żywności, oszczędność energii oraz lepszy smak przechowywanych składników są dziś kluczowe dla wielu z nas.