Polacy uwielbiają pizzę. Według wszelkich statystyk jakie powstały w naszym kraju, to właśnie pizza jest daniem importowym, które najlepiej przyjęło się na polskich stołach. Nic dziwnego, pizza jest nie tylko pyszna, ale również bardzo pożywna, ponadto stosunkowo łatwa do przyrządzenia. Dla wielu Polaków, pizza stała się tak powszechnym i lubianym daniem, iż wielu z nich postanowiło móc piec ją na co dzień. Rozwiązanie znalazło się samo, na przykład piec do pizzy ogrodowy. Dziś, do dyspozycji miłośników grillowania, doszła również możliwość pieczenia własnej pizzy na piecu ogrodowym, który z powodzeniem może być połączony z grillem.

 

Prosty przepis na pizzę z pieca ogrodowego

 

Skoro już wiemy, że Polacy pizzę uwielbiają, to powinniśmy znać przepisy, aby móc samodzielnie pizzę przygotować.

Przygotowanie pizzy trzeba podzielić na etapy, są to:

  • przygotowanie ciasta pod pizzę,
  • przygotowanie składników,
  • połączenie składników i ciasta w całość,
  • obróbka termiczna, czyli innymi słowy – upieczenie pizzy.

 

Jeśli chodzi o samo ciasto, robi się je stosunkowo prosto, wystarczy mąka, jajka oraz woda, kilkanaście minut ugniatania i ciasto jest gotowe. Nic nie stoi na przeszkodzie w zakupie gotowego „spodu na pizzę”.

Same składniki to już większa dowolność i osoba przygotowująca pizzę, może kierować się swoimi, indywidualnymi sugestiami, jak również ulubionym menu swojej rodziny.

Połączenie składników i ciasta w całość, to już krok przed włożeniem pizzy do pieca. Wydawałoby się prosta, nie wymagająca specjalnej wiedzy czynność. Nic bardziej mylnego, nie po to, najlepsze pizzerie wydają masę pieniędzy na dobrej jakości ogrodowy piec do pizzy, aby piec pizzę w zwykłym piecu lub piekarniku. Piece do pizzy ogrodowe to sprzęt specjalistyczny i w takich powinno się pizzę piec. Może to być piec ogrodowy, połączony z grillem.

 

Piec do pizzy ogrodowy - Pizza podczas rodzinnego grilla

 

Polacy uwielbiają grillowanie. Stąd też często grillujemy z całymi rodzinami, aby móc jeszcze bardziej celebrować wspólny posiłek. Czemu zatem nie zaskoczyć bliskich czy przyjaciół i nie przygotować pysznej pizzy z grilla? Przecież przepis jest bardzo prosty, a danie to lubi każdy. Może wykorzystać do niego neutralne składniki i zrobić prócz typowych grillowych potraw, pyszną, włoską pizzę, po Polsku oczywiście.