Piece do pizzy ogrodowe Alfa Pizza Forni to urządzenia, które cieszy się coraz większą popularnością w naszych ogrodach. Coraz więcej osób decyduje się na jego kupno lub budowę. No właśnie, co lepiej zrobić? Kupić, czy zbudować swój piec? Jeśli kupić, to jaki, jeśli zbudować to z czego i gdzie? Przeczytajcie proszę ten poradnik, pozwoli Wam on podjąć decyzję, która wcale nie musi być łatwa.

 

LOFRA | Piece do pizzy ogrodowe ALFA Pizza Forni – jak działają i do czego służą

Piece do pizzy ogrodowe ALFA Pizza Forni nie są urządzeniami niezwykle skomplikowanymi. Jego konstrukcja można powiedzieć jest stosunkowo prosta, bowiem opiera się o dwie komory, a właściwie o palenisko oraz komorę. Ze względu na to, że piec do pizzy ogrodowy jest zasilany głównie drewnem, palenisko jest oddzielone od komory grzewczej, a samo ciepło dociera albo przez niewielkie otwory, albo też poprzez nagrzewanie specjalnych cegieł szamotowych.

 

W komorze pieczenia, następuje wypiek, a temperatura tam może z powodzeniem sięgać 500 stopni Celsjusza. Oczywiście, nagrzanie się pieca ogrodowego do takiej temperatury chwilę trwa, jednak odpowiednio zrobiony piec, po około 20 minutach powinien osiągnąć właśnie taką temperaturę w komorze pieczenia.

 

Piece do pizzy ogrodowy ALFA Pizza Forni nie musi służyć jedynie do wypieku pizzy. Można w nim piec niemalże wszystko, łącznie z chlebem, zapiekankami, ciastem do kebaba, a nawet wypiekami słodkimi. Ogrodowy piec do pizzy jest urządzeniem bardzo uniwersalnym, nie zajmuje wiele miejsca i jest niezwykle przydatny podczas letnich miesięcy.

 

LOFRA | Samodzielna budowa pieca do pizzy

Piec do pizzy ogrodowy możemy bez większych problemów zbudować samodzielnie. Oczywiście, wymaga to od nas pewnej inwestycji i jako takich umiejętności, sama budowana nie jest jednak skomplikowana.

 

Budowa własnego pieca do pizzy, wymaga znalezienia odpowiedniego projektu. Taki możemy znaleźć w sieci, jest ich całe mnóstwo, warto jednak wybrać taki, który ktoś już wykorzystywał. Nie mając elementarnej wiedzy, nie wiemy, czy dany piec okaże się odpowiedni pod kątem funkcjonalności. Ktoś, kto już wybudował go wcześniej wykorzystując dany projekt, może wykonać nam odpowiedni „feedback”.

 

Wybór projektu to jedno, bardzo istotny staje wybór miejsca w ogrodzie, w którym piec stanie. Bez względu czy kupny czy też zbudowany samodzielnie. Konieczne jest zrobienie odpowiedniego fundamentu, a także „odizolowanie” miejsca. Choć palenisko takiego pieca jest w większości przypadków albo zamknięte, albo też w połowie zamknięte, to jednak warto, aby był on odizolowany od drzew czy krzewów.

 

LOFRA | Kupujemy ogrodowy piec do pizzy ALFA Pizza Forni

Jeżeli nie wiemy jak lub nie mamy czasu i ochoty budować pieca do pizzy. Możemy go kupić. Dobrej jakości piece, są do kupienia niemalże wszędzie. Jedną z firm, które zajmują się produkcją pieców dedykowanych dla ogrodów przydomowych lub działkowych jest firma Lofra. Produkują oni piece do pizzy Alfa Pizza Forni bardzo wysokiej jakości o doskonałych parametrach i możliwościach technicznych. Piece ogrodowe Alfa Pizza Forni, które są funkcjonalne i uniwersalne.

 

Skoro decydujemy się na zakup pieca, warto, aby był on dopasowany do naszych potrzeb. Kupno zbyt dużego pieca, to nie tylko wysoki koszt, ale również konieczność przygotowania duże ilości miejsca i niewykorzystany potencjał. Zbyt mały piec, może nie pozwolić w pełni cieszyć się ogrodowymi kulinariami.