Piekarnik Retro - Obecnie w aranżacjach kuchennych dominuje nowoczesność i minimalizm, który opiera się o rozwiązania pozwalające na stosunkowo tanie i jednocześnie eleganckie umeblowanie, które dodatkowo jest bardzo praktyczne. Co jednak, kiedy nie podoba nam się nowoczesny styl w kuchennych rozwiązaniach i szukamy czegoś innego? Wówczas możemy wybrać aranżację kuchni w stylu retro. Aranżacja ta nie jest jednak łatwa. Nie każdy projektant kuchni potrafi umiejętnie taką kuchnię zaprojektować. Co więcej, niewiele warsztatów stolarskich chętnie wykonuje meble tego typu. Tymczasem kuchnie w stylu retro, vintage lub rustykalne, mają swoją magię i wiele osób nigdy nie zamieniłoby ich na meble wykonane w innym stylu.

 

Piekarniki Retro - Co wyróżnia kuchnię w stylu retro

Współczesne kuchnie to piękne, nowoczesne i bardzo funkcjonalnie zaprojektowane i wykonane pomieszczenia. Kuchnie coraz częściej wykonuje się na zasadzie minimalizmu. Akcesoria i mały sprzęt AGD nie jest widoczny, umieszcza się go raczej w szafkach i szufladach, wszystko po to, by uzyskać nieskazitelny wygląd tego pomieszczenia. Tymczasem styl retro, zbliżony do stylu vintage, charakteryzuje się podobieństwem do kuchni, które popularne były w latach 60-tych oraz 70-tych, gdzie bardzo pięknie wykonane meble, sąsiadowały z mnóstwem akcesoriów kuchennych. Były one między innymi zawieszone na wieszakach, czy też po prostu układało się je na blatach kuchennych. Obecny styl retro jest nawiązaniem właśnie na przykładzie kuchni z lat 60-tych i 70-tych, gdzie meble wykonane są ze zdobieniami, a blaty i ściany kuchni ozdabiają nie panele szklane lecz właśnie wiszące albo leżące na nich akcesoria.

 

Piekarnik Retro - Kuchnia klasyczna połączona z nowoczesnym sprzętem

Posiadanie klasycznej kuchni wcale nie wiąże się z koniecznością montażu w niej archaicznego sprzętu. Dziś firma Lofra produkuje dedykowany dla kuchni klasycznych, rustykalnych lub kuchni retro sprzęt. Sprzęt, który cechuje:

  • bardzo piękne wykończenie, z dbałością o każdy szczegół,
  • wygląd, który imituje ten, który był w użytku w latach 60-tych i 70-tych,
  • nowoczesną i funkcjonalną elektronikę,
  • możliwość montażu zarówno w formie wolnej jak również zabudowanej.

 

Sprzęt marki Lofra pomimo tego, że wygląda jak sprzęt klasyczny, jest bardzo nowoczesnym, funkcjonalnym i wyjątkowo dobrej jakości sprzętem kuchennym.

Nowoczesny sprzęt marki Lofra można zabudować lub też może to być sprzęt wolnostojący. W sprzedaży dostępny jest na przykład piekarnik retro. Piekarnik tego typu posiada pięknie wykonaną obudowę, która jest wykonana w taki sposób, aby podkreślić detal urządzenia. Do dyspozycji klientów jest także piekarnik do zabudowy retro. Wyposażony podobnie jak poprzedni w nowoczesne wnętrze, które jest oczywiście zaawansowane technologicznie. Sama konstrukcja pozwala zastosować w nim obudowę z drewna, przystosowaną do wyglądu całej kuchni retro. Tym samym posiadacze klasycznych kuchni mogą z powodzeniem cieszyć się z nowoczesnego i funkcjonalnego sprzętu AGD.

 

Zachęcamy do skorzystania z bogatej oferty okapów kuchennych marki Lofra dostępnej na: www.lofra.pl