Jeśli zapytacie osób, które na co dzień pracują w kuchni i odpowiedzialne są za utrzymanie w niej czystości czy przygotowanie posiłków, o najlepszy na świecie wynalazek, wielu z nich odpowie, że jest to zmywarka do naczyń. Nie bez powodu, nazywana jest protektorem ogniska domowego, rozjemcą i rozwiązaniem problemów. Tyle walk i wojen domowych, które toczyły się pewnie w wielu domach o zmywanie naczyń, nigdy nie zostało szybko ugaszonych przez prostą zmywarkę do naczyń.

 

Zmywarka retro, to urządzenie, które zostało skonstruowane z myślą o profesjonalnej gastronomii, dziś jednak jest użytkowane i powszechnie wybierane również w domowych kuchniach. Ułatwia pracę, jest ekonomiczne i łatwe w użytkowaniu. Powoduje, że gotowanie staje się przyjemnością, której nie zakłóca późniejsza myśl o zmywaniu naczyń.

 

W poniższym artykule postaramy się przybliżyć nieco możliwości zmywarek do naczyń, ich historię i postęp technologiczny z nimi związany, a także podpowiedzieć jak dobrać urządzenie idealne do swoich potrzeb oraz wymagań.

 

LOFRA | Zmywarka do naczyń – jak powstała i w jakim celu i jak się rozwijała jej technologia

 

Zmywarka do naczyń to jedno z urządzeń, które powstało stosunkowo niedawno, bowiem pierwsze urządzenia tego typu powstały w latach 70-tych XX wieku, a ich przeznaczeniem była profesjonalna gastronomia. Wówczas, nie były one jednak wyposażone w specjalne pompy oraz układy podgrzewające i pompujące wodę, lecz jedynie w prosty system natrysku wody oraz w układ wprowadzający wodę w ruch, umożliwiając tym samym nie tylko spłukanie ale również względnie skuteczne mycie naczyń.

 

Zmywarka retro, przez lata była unowocześniana, po to, aby w latach 80-tych trafić do domowych kuchni, gdzie z czasem stała się wyposażeniem podstawowym. Dziś jest to urządzenie, bez którego większość z nas po prostu nie wyobraża sobie życia, a technologia w niej zawarta, również przeszła ogromny progres. Przede wszystkim, zmywarki zostały wyposażone w bardzo nowoczesne i wydajne pompy, dzięki którym możliwe jest zmywanie naczyń pod ogromnym ciśnieniem wody, przez to mycie staje się efektywne. Na uwagę zasługuje również system podgrzewania wody, bowiem gorąca woda w połączeniu z odpowiednimi środkami chemicznymi daje znakomity efekt końcowy, umożliwiając jeszcze skuteczniejsze mycie naczyń. Taki rozwój technologii nie jest zresztą przypadkowy i wynika z rosnącego zapotrzebowania na sprzęt jakim są zmywarki.

 

LOFRA | Zmywarka do naczyń – jaką wybrać i czym kierować się przy wyborze

 

Ogromna ilość sprzętu AGD, który mamy do wyboru jest efektem rosnącego zapotrzebowania. Producenci również zasypują nas zmywarkami, które są coraz nowocześniejsze i bardzo funkcjonalne. Wybór zmywarki do naczyń warto odpowiednio rozważyć, bowiem do dyspozycji posiadamy:

  • zmywarki o zróżnicowanej wielkości, możemy kupić zmywarkę 60, 40, a nawet większe, które raczej nie są stosowane w zabudowie,
  • zmywarki o zróżnicowanych funkcjach, począwszy od tych, które doskonale poradzą sobie z naczyniami, aż po te, które lepiej radzą sobie z trudnymi do umycia garnkami,
  • zmywarki przystosowane do szybkiego i częstego mycia, jak i takie, które stosuje się rzadziej, ale muszą radzić sobie z dużymi zabrudzeniami.

 

Dobra zmywarka retro, to zmywarka, która spełnia nasze oczekiwania pod kątem wielkości, funkcji oraz oszczędności, czyli taka, która będzie oszczędzać energię elektryczną i wodę. Wybór nie jest łatwy, ale właśnie powyższymi zasadami warto się kierować. Co do tego, czy lepsza jest zmywarka zabudowana, czy nie, tak naprawdę nie ma to wielkiego znaczenia. Najważniejsze jest, aby była objęta jak najdłuższą gwarancją, a także zapewniała pełną funkcjonalność, czyli innymi słowy zaspokajała potrzeby i wymagania całej rodziny.

 

Zmywarka retro lofra.pl