Na etapie projektowania kuchni wiele osób ma dylemat, czy zdecydować się na sprzęt wolnostojący, czy do zabudowy. Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy, ale w ostatnich latach coraz modniejsze jest jednak wkomponowywanie urządzeń AGD w meble. Wyjaśniamy, dlaczego warto zdecydować się na piekarnik do zabudowy i inne rozwiązania tego typu!

Zdecydowanie najpopularniejszą tendencją we współczesnych aranżacjach kuchni jest próba osiągnięcia eleganckiego minimalizmu. Takie wnętrza są nie tylko stylowe i reprezentacyjne, ale też bardzo praktyczne. Zwykle z łatwością da się zadbać o ich czystość, co pozawala zaoszczędzić sporo czasu. Coraz bardziej zabiegani domownicy wolą wykorzystywać swój wolny czas na inne zajęcia niż porządki. Do praktycznych udogodnień można zaliczyć m.in. piekarnik czy płyty gazowe do zabudowy. Dowiedz się, dlaczego warto je wybrać!

 

Piekarnik do zabudowy

 

Piekarnik do zabudowy prezentuje się niezwykle efektownie. Zazwyczaj umieszcza się go wyżej, dlatego nie trzeba się do niego schylać. Jeśli idealnie skomponuje się go z resztą wyposażenia, jest gustownie dyskretny. W przemyślanych projektach zajmuje także znacznie mniej miejsca. Jednolita zabudowa dodatkowo optycznie sprawia, że kuchnia wydaje się większa i bardziej przestronna. Trzeba jednak oczywiście pamiętać, że decydując się na zakup piekarnika do zabudowy musi on posiadać dostosowane fronty.

 

Płyty gazowe do zabudowy

 

Płyty gazowe do zabudowy dają tę przewagę, że nie muszą być umieszczone nad piekarnikiem. Z tego względu świetnie sprawdzają się w specyficznych warunkach, gdzie trzeba sięgać po mniej standardowe rozwiązania. Pomagają maksymalnie wykorzystać możliwości kuchni, bez konieczności godzenia się na kompromisy.

 

Płyta indukcyjna do zabudowy

 

Płyta indukcyjna do zabudowy jest absolutnie minimalistycznym rozwiązaniem. Dzięki niej maksymalnie mniejsza się ilość jakichkolwiek załamań na linii blatu. W ten sposób sprzątanie kuchni jest jeszcze szybsze i łatwiejsze. Takie urządzenie jest także niezwykle estetyczne, a zarazem wyjątkowo uniwersalne. Płytę indukcyjną do zabudowy można również swobodnie umieścić w dogodnym miejscu, niezależnie od piekarnika.

 

Ekspresy do zabudowy

 

Ekspresy do zabudowy to prawdziwa gratka dla miłośników kawy. Zamontowane w ten sposób prezentują się bardzo stylowo i dyskretnie. Pozwalają zaoszczędzić miejsce na blatach czy szafkach, ponieważ nie trzeba ich nigdzie fizycznie stawiać. W wielu przypadkach zakłada się je też na takiej wysokości, że przygotowanie kawy jest niezwykle wygodną czynnością. Są także znacznie łatwiejsze w utrzymaniu w czystości. Ekspresów do zabudowy nie da się również w żaden sposób strącić czy zrzucić, więc są w pewien sposób bezpieczniejsze.

Sprzęt do zabudowy to rozwiązanie, które sprawia, że kuchnia prezentuje się minimalistycznie, stylowo i przestronnie. To niezwykle atrakcyjne rozwiązanie, które pomaga wykreować wymarzony wystrój. Postaw na piekarnik do zabudowy oraz inne sprzęty AGD tego typu, by stworzyć elegancką, modną aranżację!